Sanayiciler İ.Ö.O 6-A Sınıfı
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GİZEMLİ GÖLGE|1.BÖLÜM

+2
oOoYiqitoOo
Alice
6 posters

GİZEMLİ GÖLGE|1.BÖLÜM Empty GİZEMLİ GÖLGE|1.BÖLÜM

Mesaj  Alice Perş. Kas. 26, 2009 1:25 am

1. bölüm
Ürkütücü Bir Gece

Hava buz gibiydi.Üşüyordum…Fakat yinede yoluma devam ediyordum.Birden cebimde bir titreme hissettim.Elime cebime attığımda telefon olduğunu fark ettim.Rose arıyordu.Açtım, aramızda şöyle bir konuşma geçti;

---Alo…

---Alo, Eva nasılsın?

---İyiyim.

---Sesin kötü geliyor…Nerdesin sen?

---Yoldayım.

---Nereye gidiyorsun bu saate?

---Yürüyüşe çıktım.Sizin evin yakınlarındayım.

---Gelsene bize.Beraber otururuz biraz.

---Tamam.Geliyorum…

---Tamam canım bekliyorum.

---Bye…

Rose’nin evine doğru gidiyordum.Birden yapraklarda bir hışırtı oldu.

Ürktüm.Rüzgar olmadığı halde yapraklar hala hışırdıyordu.Yoluma devam ettim.Sokak tamamen sessizdi.İlerliyordum…Birdenbire bir gölge gördüm.Duraksadım.Yerdeki gölgeye odaklanmıştım.Arkamı döndüm hızla.Kimseler yoktu ortalıkta…Tekrar önümü döndüğümde gölgenin kaybolduğunu fark ettim.İyice korkmuştum.Rose’lerin evi sokağın sonundaydı.Koşmaya başladım.Kapıyı çaldım.Kapıyı garip görünümlü yeşil bir yaratık açtı.Bu sefer o kadar korktumki geri geri kaçmaya çalışırken birden bayıldım.

Uyandığımda yanımda Rose vardı.Kendimi pekte iyi hissetmiyordum.

Kafamı kaldırdım.Rose benim uyandığımı fark etti.Hemen yanıma geldi.Kendimi nasıl hissettiğimi sordu.”Biraz daha iyiyim” dedim zorlukla.Sonra birden kapı açıldı.Kapıda gördüğüm o yeşil şey vardı.Ama bu sefer üstünde normal elbiseler vardı.Sonra onun Martha teyze yani Rose’un annesi olduğunu fark ettim.Yüz askesi yüzünden onu tanıyamadım.Saat geç olmuştu.Annemi arayıp gece Rose’larda kalıcağımı söyledim.Geç saate kadar Rose’la konuştuk.Sabah geç kaldık dolayısıyla.
Alice
Alice

GİZEMLİ GÖLGE|1.BÖLÜM Empty Geri: GİZEMLİ GÖLGE|1.BÖLÜM

Mesaj  oOoYiqitoOo Perş. Kas. 26, 2009 1:41 pm

qüzeL olmş..İkinci böLmü sabirsizlikla bekLiyorum xP
oOoYiqitoOo
oOoYiqitoOo
Admin

https://sanayiciler6a.yetkin-forum.com

Mesaj  Sahipsiz Saltanat ! Perş. Kas. 26, 2009 1:44 pm

Bende 2. bölümü bekliyorum güzeldi Smile Ama bir bölüm için biraz fazla kısa olmamışmı ? drunken
Sahipsiz Saltanat !
Sahipsiz Saltanat !

Mesaj  Alice Perş. Kas. 26, 2009 7:59 pm

kısa kısa çok bölümlü azıcm aralarınıda pek açmamaya çalışcm tşklerrr GİZEMLİ GÖLGE|1.BÖLÜM Icon_biggrin
Alice
Alice

Mesaj  Sahipsiz Saltanat ! Cuma Kas. 27, 2009 7:15 pm

haaa tmm o zman
Sahipsiz Saltanat !
Sahipsiz Saltanat !

Mesaj  Alice Salı Ara. 01, 2009 11:54 pm

2. bölüm

Doğum günü partisinde

O gün tatildi.Bişeyler yapalım diyorduk.Sinemaya gidecektik.Hazırlanırken telefon çaldı.Arayan Tom’du.Bugün Mary’nin doğum gününü kutlucaz.Sizde gelin demek için aramış.Bizde sinemayı iptal edip partiye gitmeye karar verdik.Saat henüz 13:00’dı.Fakat parti 15:00’da başalyacaktı.Tom sürpriz bir parti olacağını söyledi.Angela onu biraz dolaştıracak.Bu arada bizde hazırlıkları yapıcaz.İsterseniz yardıma gelin dedi Tom.Bizde 14:00’da geliriz dedik.Martha teyze alışverişe çıkmıştı.Giyeceğimiz elbiseleri seçmekle uğraşıyorduk.Rose siyah jile bir elbise giymişti.Bende mor bir kot üstünede toz pembe bir T-shirt giydim.İyice hazırlanıp Tom’un evine gittik.Ben,Jimmy,Johnny herkes ordaydı.Süsleme yapıyorlardı.

---Kolay gelsin! dedim.

Tam o sırada mutfaktan bir çığlık geldi.Bu Tom’du.Mutfağa gittiğimizdeyse manzara berbattı.Tom’un elinde yanmış bir pasta kalıbı masada birbirine karışmış bir sürü malzeme vardı.Az zamanımız kalmıştı.Herkesi dışarı çıkardık.Jimmy ve Johnny çikolata sosunu yiyorlardı.Onları dışarı çıkarmak zaten biz baya yormuştu.Rose ile pastayı yapmaya başladık.Hemen bitti.Pek bişeye benzemedi ama Tom’un yaptığından iyiydi:D.Onu dolaba koyup içeri gittik.Süslemeler bitmişti.Herşey hazır gibi görünüyordu.Birden Rose bağırdı.HEDİYELERR!! Rose haklıydı.Hediyeleri unutmuştuk.Angela’yı arayıp biraz daha oyalaması gerektiğini söyledik.Gidip hediyelerimizi aldık.Bu sefer her şey hazırdı.Bu arada bi öksürüş sesi geldi.Bu Angela’ydı.Herkes saklandı.Bizde gidip pastayı aldık.Sonra içeri girdiler.hep beraber şarkı söylemeye başladık.Mary çok mutlu olmuştu.Herkes gelmeye başladı teker teker.Bizde pastayı kestik.Oyunlar oynadık,müzik dinledik,dans ettik çok eğlenceli geçti.20:30 olmuştu saat.Teker teker dağılıyordu herkes.Sonra Mary’nin isteğiyle sinemaya gitmeye karar verdik.Hep beraber aynı filme girmek istiyorduk.Fakat herkes tartışıyordu.Bir türlü karar veremiyorduk.
Alice
Alice

Mesaj  oOoYiqitoOo Çarş. Ara. 02, 2009 12:06 am

Güzel qidiyor fakat biraz gerilim istiyoruzzzz
oOoYiqitoOo
oOoYiqitoOo
Admin

Mesaj  Alice Çarş. Ara. 02, 2009 11:15 am

bekleyin gelio
Alice
Alice

Mesaj  oOoYiqitoOo Cuma Ara. 04, 2009 12:15 am

hadi bakaLm...
oOoYiqitoOo
oOoYiqitoOo
Admin

Mesaj  @rzuh@n Perş. Ara. 10, 2009 10:58 am

3. bölüm isteriz Very Happy
@rzuh@n
@rzuh@n

Mesaj  oOoYiqitoOo Cuma Ara. 11, 2009 11:51 pm

Arkadaşlar Ece şimdilik yazamayacağından dolayı 3.bölümü ben ekliyorum Ece'nin ağzından dinliyoruz (:

3.Bölüm Sinemada Korku

Johnny,Ben,Jimmy Ve Tom Korku filmine girmek istiyordu.Mary ve Rose duygusal filme girmek istiyordu. Ben ise Angela ile komediye girmek istiyordum.Oylama sonucu korku filmine girdik.Adı 'Aynalar'mış.Çok korkunçtu.Herkes çok korkmuştu.Özellikle Rose çok korkmuştu.Yanımda oturuyordu.Birden çığlık attı.Kulağımız zarı patlayacaktı neredeyse.Biraz kızdım Rose'a.Korku filminden çıktık.Bu sefer ben ve Angela'nın isteği ile komediye girdik.Çıktığımızda hepimiz mosmor olmuştuk.Hala gülüyorduk.Filmin adını bile hatırlamıyordum gülmekten.Saat geç olmuştu.Eve gidiyorduk kızlarla.Konuşa konuşa ilerliyorduk.Angela birden gölge gördü.Duraksadı.Birden bir
fısıldama duyuldu.'Kızlar arkada kim var ?' dedi Angela.Biz Rose'la arkamızı döndük.Garip bir şey vardı.Karanlıktı hava zaten.Oda siyahtı.O yüzden yüzünü seçmedik ama şekli bir insana benziyordu.Geçen gece gördüğüm gölgeyide anımsatıyordu.Sanki bilerek beni gözetlyior ve takip ediyordu.O kadar korkmuştukki..Koşarak kaçtık..Eve nasıl geldiğimizi hatırlamıyorum.Bizim eve gelmiştik.Anneme her şeyi anlattık.Onu geçen gece gördüğümüde söyledim.Saat 9 olmuştu.Mary tel.etti.Ağlıyordu.Bize taşınacaklarını söylemek için aradı.Bizde üzülmüştük.Yarın gidiyorlarmış.Bugün neşemi bozmamamak için söylememeliydim dedi...

3.Bölüm Sonu...
oOoYiqitoOo
oOoYiqitoOo
Admin

Mesaj  Alice Perş. Ara. 17, 2009 10:03 pm

4. bölüm
gwen'de kim?

Mary'lerin evine gittik.bomboştu.onlarda kolileri taşıyorlardı.onlar gittikten yarım saat sonrabir kamyon daha geldi. bizde bişey unuttular herhalde dedik fakat ev bomboştu ne unutöuş olabilirlerdiki die düşünürken kamyondan hiç tanımadığımız bir amca çıktı.sonra bir araba daha geldi içinden gsl bir kıs çıktı.bizde yardıma gitmeye karar verdik.önce tanışmak istedik.kızın yanına gidip:
-merhaba bn eva burda oturuyorum hoşgeldiniz dedim elimle evimi göstererek.
-merhaba bn guinivere ama arkadaşlarım bana kısaca gwen der.
-bu rose ve buda angela size yardım etmeye geldik.
-teşekkkürler eva ama kendimi tanıtabilirdim dedi ve somurttu rose.
-teşekkür ederim.deedi çekingen bir tavırla.
babası yanmıza geldi.
-bakıyorum gelir gelmez kendine yeni arkadaşkar edinmişsin.dedi.bizde babasıyla tanıştık.gwen isrtersensen kızlarla gdebilirsin.dedi babası.angela hemen atladı:
-ewt sana mahalleyi tanıtalım.sn burdakilerle tanıştın mı?hadi gel sana çevreyi gösrtereyim.dedi.bizde onunpeşinden gittik gwen giibi.gweni gezdirirken birden "buldum!" die bağırdı.aynı sinemada rosenin yaptığı gibi!gwen:
-neyi buldun angela? dedi.
-akşam bütün mahhaleyi toplayalım böylece herkes gwenlw ytanışmış olur.rose "1 harika fikir daha!"bz gdp herkese hbr verdik.akşam 18:00 olmuştu.herkes toplanmıştı.tom:
-nereye gideceğiz?
-tom haklı nrerye gideceğiz?dedim.
biz kızlarla bir hyrrrr!!!! çektik suzy(öznur):
-nedenqi? diye sordu.
-bizde o gece olanları anlattık.gwen korkmuştu.aslında herkes tırsmıştı.
Alice
Alice

Mesaj  HichiqokunC Cuma Ara. 18, 2009 12:00 am

wow ..haRikaymşş ßhaq takıLdm koPamam arTıkn Very Happy dwmını isDiorz kraLiçe queen
HichiqokunC
HichiqokunC

Mesaj  Alice Cuma Ara. 18, 2009 12:28 pm

hh thanx canm Very Happy
Alice
Alice

Mesaj  LhandLey||SeLinay Cuma Ara. 18, 2009 1:03 pm

ßayaa qüseL yaSmışsn süPer oLmş. Dewamını İsderS Very Happy
LhandLey||SeLinay
LhandLey||SeLinay

Mesaj  Alice Cuma Ara. 18, 2009 2:48 pm

teşekkür ederim Very Happy yeni bölümü yazmak stiormda üstüste binmesin onuda bi kaç gün sonra yazarım Wink
Alice
Alice

Mesaj  LhandLey||SeLinay Cuma Ara. 18, 2009 3:05 pm

İyi oLur cünkü baya iyi yaSmışSn (:
LhandLey||SeLinay
LhandLey||SeLinay

Mesaj  @rzuh@n Cuma Ara. 18, 2009 7:10 pm

bncede
@rzuh@n
@rzuh@n